Szablony ładunków i inne nowości w FireTMS

Szablony ładunków w fireTMS

Z tego artykułu dowiesz się o nowych funkcjach i ulepszeniach:

Szablony ładunków

Funkcja ta przyspieszy i ułatwi proces wprowadzania zleceń do systemu w przypadku powtarzalnych ładunków. Każdy z użytkowników ma możliwość zdefiniowania przykładowych szablonów, które później może wykorzystać podczas tworzenia zlecenia. W celu dodania takich szablonów należy przejść do Ładunki >> Szablony ładunków i po prawej stronie wybrać opcję Dodaj. Następnie uzupełniamy wszystkie informacje dotyczące klienta, punktów załadunków i rozładunków czy też parametrów przewożonego towaru. Dodatkowo możemy wyznaczyć na mapie trasę, którą auto powinno pojechać, dodając na przykład preferowane punkty przelotowe. Trasa ta zostanie zapamiętana i zapisana dla wybranego szablonu. Szablon ładunków możemy zapisać również bezpośrednio z widoku tworzenia zlecenia.

Numery własne pojazdów

Osoby zarządzające flotą mają od teraz możliwość nadania pojazdom własnych numerów (tzw. numerów bocznych), które będą je w prosty sposób dodatkowo identyfikować. Aby dodać taki numer, należy przejść do Pojazdy >> Pojazdy. Następnie edytujemy wybrany pojazd i w polu Numer boczny wprowadzamy oczekiwaną wartość. Za pomocą tego numeru możemy sortować pojazdy na harmonogramie. Wystarczy przejść do widoku harmonogramu pojazdów i po lewej stronie u góry wybrać ikonę ustawień. W tym miejscu możemy skonfigurować sposób sortowania pojazdów. Numer boczny pojazdu będzie wyświetlany w nawiasie przed numerem rejestracyjnym, np. (15) SR1234.

Integracja z telematyką Linqo i Lontex

Linqo i Lotex to kolejne telematyki, które dołączyły do listy dostawców GPS zintegrowanych z FireTMS. Dzięki integracjom użytkownicy wspomnianych systemów telematycznych mogą na bieżąco śledzić lokalizację swojej floty w FireTMS. Dodatkowo te integracje pomogą firmom transportowym w procesie generowania kart drogowych.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o możliwości tworzenia szablonów ładunków i innych nowościach w naszym programie dla firm transportowych i spedycyjnych, skontaktuj się z nami.

*Funkcje dostępne w wybranych pakietach


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *