Raportowanie kosztów i import z kart paliwowych

import z kart paliwowych w fireTMS

Precyzyjne raportowanie kosztów pomaga przede wszystkim w ustaleniu rentowności firmy. To jakie dane weźmiemy pod uwagę, przygotowując poszczególne zestawienia, stanie się kluczowe dla wniosków, które uda nam się wyciągnąć. Dlatego tak ważna jest elastyczność narzędzi, z których korzystacie. Każdy, kto prowadzi firmę, sam doskonale wie, jakie informację są dla niego najistotniejsze.

Precyzyjne raportowanie kosztów

Mimo coraz większej świadomości, duża ilość pracy w firmie transportowej sprawia, że raporty przygotowywane w arkuszach kalkulacyjnych bywają dość ogólne. Brak czasu na rozbicie kosztów na poszczególne kategorie jest całkiem częstym zjawiskiem. Tworząc kolejne funkcje naszego systemu, postanowiliśmy dać użytkownikom możliwość przygotowywania kolejnych raportów, a po wprowadzeniu możliwości precyzyjnego dodawania kosztów do pojazdów, to zestawienie było tylko kwestią czasu.

Dzięki możliwości zestawienia ze sobą poszczególnych informacji takich jak koszty paliwa, czy opłaty drogowe, jesteśmy w stanie optymalizować poszczególne płaszczyzny. Tylko dzięki dużej szczegółowości niektórych raportów możemy stwierdzić, jaki jest powód nagłego wzrostu, lub spadku kosztów przy obsłudze podobnej ilości kilometrów przez dany pojazd.

Dużą zaletą tego raportu jest jego wcześniej wspomniana elastyczność. Sami dobieramy rodzaje kosztów, które chcemy podzielić między pojazdy, a następnie przygotować z nich sprawozdanie. Na przestrzeni dłuższego czasu daje nam to pełen obraz tego, jakie wydatki ponosimy i czy jesteśmy w stanie je ograniczyć. Poniżej jedynie przykłady tego, jakie koszty możemy wprowadzać i raportować w programie dla spedycji FireTMS.

Gotowy raport daje nam możliwość analizy rentowności poszczególnych pojazdów. Dzięki temu wybór ścieżki postępowania przy tak precyzyjnych raportach jest dużo prostszy. Jeżeli koszty floty są rozbite na kategorię, łatwiej zdecydować czy warto zmierzyć się z obniżeniem kosztów za wszelką cenę, czy po prostu niektóre kierunki warto sobie odpuścić.

Raporty przynoszą również inne korzyści. Szybka możliwość podglądu niepokojących danych to duża wartość. Najlepiej jednak wyciągać wnioski ze zleceń, które są dla naszej firmy najbardziej dochodowe. To właśnie tam powinniśmy szukać inspiracji do standaryzacji dobrych praktyk przy innych trasach.

Import z kart paliwowych

Do jeszcze bardziej precyzyjnych raportów przyczyni się z pewnością kolejna nowość, którą wdrożyliśmy do FireTMS. Import z kart paliwowych to bardzo duża oszczędność czasu, łatwiejsze rozbicie poszczególnych kosztów na kategorie i szybkie przypisanie ich do konkretnych pojazdów.

Co najważniejsze, importować możemy pliki CSV z wszystkich rodzajów kart. Dzięki możliwości wprowadzenia wzorów importu z poszczególnych plików system zapamięta nasze preferencje i zawsze w ten sam sposób będzie zaczytywał informacje do systemu.

Informacje z kart paliwowych będą rozbite na kategorie, jak np. AdBlue czy paliwo.

Zapraszamy do bezpłatnego przetestowania tych i innych zestawień w FireTMS. Nasz konsultant chętnie odpowie na wszystkie pytania związane z systemem.