GBOX i FireTMS w pełni zintegrowane!

Integracja fireTMS z telematyką GBOX

Brak pełnej integracji systemów typu TMS z telematyką GPS od zawsze powodowało konieczność korzystania z wielu narzędzi oraz szum komunikacyjny w wielu firmach transportowych. Dlatego zaprosiliśmy do współpracy GBOX. Oczywiste więc stało się dla nas, że chcemy, aby rozwój FireTMS poszedł w stronę przyjaźni z najbardziej popularnymi systemami, które ułatwią komunikację z kierowcą, ale przede wszystkim usprawni przesyłanie dokumentów i odczytywania czasu ich pracy i przebiegu pojazdów, które prowadzą.

Dlaczego zaczęliśmy od współpracy z Gbox-em?

Przede wszystkim dlatego, że to zaawansowany system telematyki i monitoringu GPS, który daje wyjątkowo dużo korzyści dla naszych klientów. Dzięki dedykowanym urządzeniom do dwukierunkowej komunikacji z kierowcą daje dużo więcej korzyści niż większość podobnych rozwiązań. To też dało nam obszar do wspólnego zagospodarowania tych funkcji.

Najważniejszym celem, jaki postawiliśmy przed naszymi programistami było statusowanie przesyłanych bezpośrednio do kierowcy zleceń z pełną informacją o czasie i miejscu załadunku i rozładunku. Dzieje się to automatycznie w systemie FireTMS dzięki połączeniu z funkcją GPS. Dzięki temu na bieżąco można odczytywać nie tylko informację o aktualnym położeniu pojazdu, ale system bez problemu szacuje, czy ładunek zostanie odebrany i dostarczony o czasie. Natychmiastowo wiemy też, czy został on odebrany, aż w końcu czy zbliża się, a następnie został dostarczony do wskazanego w zleceniu punktu.

Co nam to daje?

Oczywiście pełną kontrolę nad wszystkimi zleceniami. To jasne. Nie zapominajmy jednak o pozostałych profitach takich jak natychmiastowa reakcja dyspozytorów na opóźnienia, możliwość lepszego planowania godzin odbioru towaru, oraz precyzyjne informacje na zleceniodawcy, jeżeli będzie chciał wiedzieć co dzieje się z jego ładunkiem.

Aby precyzja była większa, wprowadziliśmy również możliwość dodawania punktów na trasie, takich jak tankowanie, parkingi, dodatkowy załadunek, lub po prostu określenie preferowanej przez nas trasy przejazdu innej, niż proponuje system.

Co jeszcze zyskujemy dzięki integracji z telematyką GPS Gbox?

Natychmiastowe podpięcie skanów dokumentów do systemu. Kierowca za pomocą przenośnego skanera w kilka minut po dostarczeniu ładunku zakańcza zlecenie oraz podpina pełną dokumentację niezbędną do wystawienia faktury.

To bardzo duże ułatwienie dla firm transportowych. Na tym jednak nie poprzestajemy i ciągle rozwijamy nasz system o jeszcze głębszą integrację. Lada moment wyjdzie kolejna wersja FireTMS, która pozwoli nam zaczytywać do systemu dokładny przebieg pojazdu oraz, czas pracy kierowców.