Wezwanie do zapłaty i automatyczna windykacja

Wezwania do zapłaty w programie fireTMS

Już teraz możesz przesłać wezwanie do zapłaty oraz pisma windykacyjne bezpośrednio z programu dla spedycji FireTMS. Nie musisz znać skomplikowanych procedur i ręcznie wypełniać dokumentów z pomocą księgowości. W kilku prostych krokach sprawdzisz przeterminowane faktury, wybierzesz wzór pisma w dziewięciu najpopularniejszych językach i wyślesz ponaglenie do kontrahenta.

Jednym z największych wyzwań stojących przed firmą z branży TSL jest utrzymanie płynności finansowej. Terminy płatności wynoszą 45, 60 a czasami nawet 90 dni. Przeterminowania w tym wypadku prowadzą do problemów, ponieważ koszty prowadzenia działalności bywają naprawdę wysokie. Rozwiązaniem tego problemu może być wezwanie do zapłaty.

Wezwanie do zapłaty

Już samo przesłanie powiadomienia o zaległości często powoduje przełożenie Twojej faktury na wierzch całego stosu płatności. Kontrahent dostaje jasny sygnał, że Twoja firma dba o swoje finanse i będzie dochodzić swoich należności. Jeżeli to nie poskutkuje, mamy prawo do windykowania należności.

W sprawnej windykacji z pewnością pomaga natychmiastowe selekcjonowanie zaległości. Pozwala na to system FireTMS. Jednym przyciskiem sprawdzisz wszystkie niezapłacone na czas faktury. Od tego momentu do wysłania pisma ponaglającego lub wezwania do zapłaty dzieli Cię jedynie kilka kliknięć myszką.

Do pisma automatycznie zaczytują się dane z faktury, logo firmy, no i przede wszystkim rzetelna treść wezwania do zapłaty.

Dzięki FireTMS nie musisz pisać samodzielnie wezwań ani zlecać tego firmom zewnętrznym. Nie marnuj czasu na szukanie wzorów pism, a później uzupełnianie ich wszystkimi danymi.

Pokażemy Ci teraz jakie to może być proste.

Zaloguj się do aplikacji FireTMS i skonfiguruj swoje konto: Konfiguracja >> Konfiguracja Systemu >> Konfiguracja Wydruków >>

  • w ustawieniach ogólnych dodajesz znaki graficzne, które mają znaleźć się w nagłówku i/lub stopce
  • w szablonach znajdziesz gotowe dokumenty, które pozwalają na edycję.

Następnie przechodzimy do zakładki księgowość >> Płatności >> Wszystkie płatności lub Płatności przeterminowane i po otwarciu wcześniej wprowadzonej faktury, za pomocą przycisku windykacja wysyłamy wiadomość ponaglającą lub wezwanie do zapłaty. Pomaga to w wielu przypadkach.

Windykacja długów

Co jednak zrobić, jeżeli wysyłanie pism nie przyniosło spodziewanych rezultatów? Oprogramowanie FireTMS zintegrowane jest z TransInkasso, który w profesjonalny sposób za niewielką prowizją zajmie się ściąganiem Twoich należności.
Dzięki pełnej integracji formalności są ograniczone do minimum, a Ty oszczędzasz czas, który normalnie musiałbyś wygospodarować na spotkanie się z przedstawicielem podobnej firmy, lub radcą prawnym.

Wystarczy, że zdecydujesz się zlecić windykację, a FireTMS prześle wszystkie, powiązane ze zleceniem dokumenty za Ciebie.

Nowe jednostki ładunkowe

Wprowadzając ładunek możesz skorzystać z dwóch, nowych jednostek ładunkowych. Są nimi: kontener oraz EURO2 (120 x 100 cm).

Definiowanie miejsca wystawienia zlecenia, faktury

Teraz jeszcze prościej  zmienisz lub zdefiniujesz miejsce wystawienia zlecenia czy faktury. Informacje te będą widoczne na wydruku.

Uda ci się to dzięki kolejnym kliknięciom:

Konfiguracja >> Oddział >> Edytuj

Nowe funkcje dostępne są dla wszystkich abonentów w planie PRO+ i Premium.