Rejestr tankowań, zbiorcze koszty paliwa i inne nowości

Rejestr tankowań, zbiorcze koszty paliwa w fireTMS

Zaktualizowaliśmy aplikację o nowe funkcje, w tym rejestr tankowań czy zbiorcze koszty paliwa. Ale to nie jedyne nowości w programie dla spedycji FireTMS.

Rejestr tankowań

Rejestr tankowań  to informacja, która pozwoli Ci kontrolować ilość zatankowanego paliwa dla wybranego pojazdu, datę tego tankowania oraz koszt paliwa. Dzięki tej informacji łatwo dowiesz się, ile wynoszą Twoje wydatki na paliwo dla wyszczególnionego pojazdu.

Aby  zobaczyć rejestr tankowań w pojeździe, wystarczy przejść do karty wybranego pojazdu oraz przejść do zakładki rejestr tankowań. Pojawią się tu wszystkie koszty związane z tankowaniem paliwa (o ile zostały wprowadzone). Jeśli jeszcze nie wprowadziłeś takich kosztów, to wystarczy dodać je na karcie pojazdu poprzez przycisk dodaj koszt paliwa.

Zbiorcze koszty rejestru paliwa

Otrzymujesz jedną fakturę od kontrahenta za zbiorczy koszt paliwa? W FireTMS nie musisz wprowadzać każdego kosztu osobno – otrzymaną fakturę możesz wprowadzić jako zbiorczy koszt paliwa, przypisując konkretne koszty oraz ich datę do wybranego pojazdu.

Aby wprowadzić takie koszty, przejdź przez karty Pojazdy>Tabor wewnętrzny>Koszty>Rejestruj zbiorczy koszt paliwa

Informacje wprowadzone w tym miejscu zostaną uwzględnione w raportach.

Dziennik aktywności płatności

Dziennik aktywności płatności pozwala na bieżąco kontrolować zdarzenia związane z daną płatnością. Np. jeśli oznaczysz część płatności jako otrzymaną, FireTMS uwzględni to w dzienniku aktywności. W ten sposób monitorujesz wszystkie zdarzenia dotyczące płatności.

Kalendarium – automatyczne przypomnienia

Warto w tym miejscu powiedzieć o jeszcze jednej funkcjonalności FireTMS, którą omawialiśmy w kontekście automatycznych przypomnień o OCP.  Pod dziennikiem aktywności znajduje się kalendarium, które pozwala tworzyć automatyczne przypomnienia (przychodzące na maila o wybranym czasie) dotyczące np. płatności czy dowolnego zdarzenia, które chcesz kontrolować.

Informacja o końcu eksportu danych do programu księgowego

Eksportując dane do programu księgowego, otrzymasz szczegółowe informacje o eksporcie: kto, kiedy i ile dokumentów wyeksportował,
a także otrzymasz instrukcje jak te dane zaimportować.

Nowe funkcje dostępne są dla wszystkich abonentów w planie PRO+ i Premium.