Kontrola kosztów pojazdu – Nowości w FireTMS #16

Kontrola kosztów pojazdu w fireTMS

Nowości w programie dla spedycji FireTMS jakie pojawiły się wraz z dzisiejszą aktualizacją to kontrola kosztów pojazdu, automatyczne przypomnienia oraz integracja z telematyką GPS Logisat.

Kontrola kosztów pojazdu

Od teraz możesz kontrolować koszty pojazdów, rejestrując je w FireTMS. Dzięki temu wiesz ile kosztuje Cię każdy samochód Twojej floty.

Aby zarejestrować koszt pojazdu, wystarczy przejść do zakładki: Pojazdy>Tabor wewnętrzny>Koszty i nacisnąć “rejestruj nowy koszt”. W nowym okienku możesz wybrać pojazd, którego dotyczy koszt, wpisać jego wysokość, opis, wybrać datę, a także szczegóły dotyczące m.in. wysokości kursu obcej waluty.

W kosztach taboru wewnętrznego łatwo odnajdziesz potrzebne informacje. Możesz w prosty sposób filtrować dane, np. sprawdzając koszty tylko jednego, wybranego pojazdu.

Sprawdzaj koszt per samochód przechodząc do zakładki: Pojazdy>Tabor wewnętrzny>Pojazdy, a następnie wybierz wybrany pojazd. Jak widzisz, od teraz koszty nanoszone są na kartę pojazdu, dzięki czemu łatwo kontrolujesz wydatki.

W powyższym miejscu możesz również wprowadzić rejestr kilometrów przejechanych przez pojazd poprzez podanie stanu licznika.

Dane o kosztach pojazdów, wraz z przychodami ze zleceń, liczbą przejechany kilometrów, przychodem (kosztem, dochodem) na kilometr sprawdzisz przechodząc przez karty: Raporty>Koszty pojazdów wewnętrznych

Funkcja ta jest dostępna dla abonentów planu PRO+ i wyżej.

Automatyczne przypomnienia na maila

Automatyczne przypomnienia na maila pozwalają znacznie łatwiej kontrolować wszelkie formalności: np. kończące się ubezpieczenie odpowiedzialności przewoźnika, termin badania technicznego pojazdu, konieczność wysłania faktury czy inne, dowolnie wybrane zdarzenia.

Dzięki automatycznym przypomnieniom otrzymasz na maila informację o wydarzeniu i terminie. Dodatkowo możesz zaznaczyć by system wysłał takiego samego maila do innych osób, przez co łatwo zorganizujesz pracę całej firmy!

Załóżmy, że chcesz by program wysłał Ci przypomnienie o konieczności odnowienia umowy z jednym z klientów. Aby tego dokonać przejdź przez karty: Kartoteki>Klienci>wybierz klienta. W tym momencie należy dodać “wydarzenie“.

Jak widzisz, w przypomnieniu, które tworzysz możesz zdefiniować nie tylko opis czy jego nazwę, ale także ustawić kiedy FireTMS ma przypomnieć mailem o tym wydarzeniu!

Automatyczne przypomnienia w FireTMS możesz stosować nie tylko dla swoich kontrahentów, ale także pojazdów – dzięki temu już nigdy nie zapomnisz o kończącym się ubezpieczeniu, terminie ważności gaśnicy czy innych, ważnych wydarzeniach.

Zmianie uległy również przypomnienia o OCP, które teraz automatycznie trafią na Twoją skrzynkę mailową. Więcej o tym, piszemy tutaj.

Integracja z telematyką GPS Logisat

GPS Logisat to już 37 telematyka zintegrowana z programem FireTMS. Od teraz Klienci firmy Logisat mogą bez przeszkód śledzić swoją flotę bezpośrednio w naszej aplikacji.

Aby włączyć GPS Logisat w FireTMS należy przejść przez karty: Konfiguracja>Konfiguracja systemu>Konfiguracja transportu>Dodaj telematykę GPS

Następnie wybrać Logisat oraz wpisać swoje dane użytkownika jak i hasło.

Zmiana kodu pocztowego dla Litwy

Na uwagę zasługuje zmiana dotychczasowego kodu pocztowego dla Litwy (LVLV) na LV. Warto mieć to na uwadze przy kolejnym ładunku wprowadzanym do FireTMS.

Sprawdź nowości logując się na swoje konto tutaj. Jeśli nie masz jeszcze konta w FireTMS, skorzystaj z przycisku poniżej.